×

Plany na rok 2020 - Jak to będzie?

Witajcie w nowym roku 2020!

Mam nadzieję, że okres świąteczny minął Wam w przyjaznej atmosferze i spędziliście Sylwestra w swój ulubiony sposób.


Przejście ze starego roku w nowy jest momentem, w którym wiele osób lubi robić podsumowania, postanowienia, plany i cele do osiągnięcia. Oczywiście nie wszyscy, a ja sama się zastanawiam do jakiej grupy należę. Z jednej strony lubię planować i wypisywać sobie cele, marzenia, które chciałabym zrealizować. Z drugiej - daję sobie i działaniom dużo spontaniczności i luzu, bo przecież nie chcę mieć zorganizowanej każdej godziny swojego życia. Postanowienia przestałam robić już bardzo dawno, gdyż wolę mierzyć siły na zamiary. Dlatego mam plany konkretne, którymi będę zajmować się w najbliższym czasie i elementy, które będę chciała w sobie zmienić lub poprawić.

Jeżeli jesteście ciekawi, czym będę się zajmować w roku 2020, to czytajcie dalej.

 1. Blogowanie! Na pewno nie zarzucam prowadzenia tego bloga, Felicjada jest właśnie moim miejscem i tu chcę się dzielić z Wami moimi recenzjami książek, opiniami o filmach, serialach, opowieściach o sztuce czy muzyce. Mam przygotowane dla Was dwa nowe cykle, które jeszcze w tym miesiącu zostaną opublikowane. Zamierzam publikować znacznie częściej niż w 2019. Mam też plan na nową tematykę i nowy cykl, ale to pojawi się dopiero w drugiej połowie roku.
 2. W roku 2020 wracam do nauki języka chińskiego (mandaryńskiego) od podstaw. Miałam bardzo długą przerwę, bo ponad 10 lat, ale nie poddaję się i okazuje się, ze jeszcze sporo pamiętam. Znalazłam sporo swoich materiałów, plus korzystam z aplikacji jak Duolingo i Hello Chinese. Łączę naukę języka razem z treningami Kung Fu, o których już niedługo więcej Wam opowiem. Na swoim Instagramie regularnie pokazuję co robię, z czego się uczę. Zatem jeżeli mnie jeszcze nie obserwujecie, to ogromnie do tego zachęcam.
 3. Poza tym odtwarzam swoją znajomość języka mongolskiego. Znalazłam swoje książki i materiały z czasów studiów i się uczę. Jest to niesamowita frajda, no i w ten sposób przypominam sobie jak bardzo uwielbiam ten kraj, kulturę, język i zwyczaje. O Mongolii także pojawi się tutaj specjalny cykl. 
 4. W tym roku nadrabiam i ostro uczę się pisać wraz z kursem Warsztat Pisarza.pl Na razie mam bardzo dużo do nadrobienia i zrobienia, ale w pierwszym kwartale pochwalę się Wam swoimi osiągnięciami. 
 5. Postanowiłam przestać zajmować się makijażem. Mój profil na Instagramie zostaje dla mnie tylko dla obserwacji wizażystów i makijażystów, których lubię i podziwiam. Nadal będę malować, ale już tylko dla siebie. Przynajmniej w tym roku, na razie zawieszam tę działalność. Nie dam rady zajmować się wszystkim z takim samym zaangażowaniem. Bardzo długo na ten temat myślałam, nie chcę usuwać konta, ale nie wyrobię się, by regularnie publikować posty. 
Z moich planów to byłoby chyba na tyle. Wszystko Wam już powiedziałam. A, jednak nie. Przyznam się, bo w tym roku mam pierwszy raz postanowienia. Jest tylko kilka, ale muszę je przedstawić.

 • Schudnę 10 kg - dokładnie tyle, nie mniej i nie więcej. Będę przestrzegać odpowiedniej diety - bez podjadania głupot, bez fast foodów, bez słodyczy (w za dużej ilości). Oczywiście wszystko rozsądnie, bez przesadzania w jakąkolwiek stronę. 
 • Będę lepszą mamą, będę pracować nad swoimi reakcjami, nad swoją złością i niecierpliwością. W zgodzie z rodzicielstwem bliskości i porozumienia bez przemocy. 
 • Będę o sobie pamiętać, o swoich potrzebach, o granicach, o odpoczynku. Będę o siebie dbać.

Teraz to już jest na pewno wszystko.

W roku 2020 życzę Wam byście żyli w zgodzie ze sobą, byście działali tak, jak tego chcecie i potrzebujecie. Życzę Wam pogody ducha, radości i siły do realizacji własnych planów. Niech ten rok będzie dla Was piękny i wspaniały! 😁💖

Felicjada

21 komentarzy:

 1. Trzymam kciuki! To ostatnie postanowienie jest bardzo, bardzo ważne i gdyby się nie pojawiło, trochę bym się o Ciebie martwiła, czy dasz sobie radę z tym wszystkim ;) Ale teraz jestem spokojna, że na pewno zachowasz zdrową równowagę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) To ostatnie postanowienie jest ważne także dla mnie, więc nie musisz się martwić.

   Usuń
 2. W takim razie trzymam kciuki za powodzenie tych planów. Ja nie robię takowych. Ale staram się robić mapy marzeń. I one mi wychodzą. Az jestem w szoku jak to działa ☺️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mapy marzeń to też inny rodzaj planowania, spisywania swoich celów, marzeń, czy planów. Tylko inaczej wygląda. Najważniejsze jednak, że działa :D

   Usuń
 3. Nie robię planów na przyszły rok, bo jak mówi stare chińskie przysłowie "Ludzie planują, bogowie się śmieją"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie lubię stać w miejscu, a jeśli chcę coś osiągnąć, rozwinąć się itp. to spisuję ten swój cel i potem dążę do tego, by go zrealizować. Nic nie przychodzi samo z siebie. Jestem też spontaniczna, i moje plany są rozsądne i realne, a nie od czapy.

   Usuń
 4. Fascynujące! Języki kocham, więc podziwiam. To fascynujące zajęcie! Warsztat pisarza? Widzę, że książkowe plany w natarciu (świetny pomysł - zawsze warto) Trzymam kciuki, sama nie wiem za co bardziej, za języki czy za pisanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw to chciałabym chociaż jakieś opowiadanie napisać. mam w głowie sporo historii i pomysłów, jednak przelewanie ich na papier/komputer przychodzi mi z wielkim trudem. Natomiast o samym kursie pisałam tutaj: https://www.felicjada.pl/2019/09/recenzja-kursu-warsztatpisarzapl-bo.html Jeszcze będę pisać ogólne podsumowanie po całym kursie. :)

   Usuń
 5. I ja należę do grupy osób, które nie robią postanowień, tylko planują. A Twoje plany bardzo mi się podobają. Są ciekawe i ambitne. Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 6. Postawiłaś sobie bardzo ambitne cele. Życzę Ci, abyś wytrwała w nich.
  Ja pierwszy raz w życiu ułożyłam sobie listę planów i postanowień na ten rok. Jest jednak chyba mniej sprecyzowana jak Twoja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ważne Gosiu, by Twoja lista działała u Ciebie. By to było tylko Twoje. A zawsze możesz coś zmienić, zmodyfikować, przesunąć, dodać lub po prostu dopisać szczegóły. :)

   Usuń
 7. Ciekawe postanowienia. Języki dzisiaj są ważne, a nawet bardzo. Chiński dziś jest na topie i sporo osób w niego inwestuje, mój syn też się go uczył, ale mongolskim mnie zaskoczyła i to bardzo :) mi się marzy Mongolia, może kiedyś tam dotrę :)
  Ja w tym roku nie robiłam żadnych planow, ani postanowień. 2019 był mało udanym rokiem, miałam sporo planów, sporo postanowień i niestety nie wszystko się udało :(
  Tobie oczywiście życzę udanego roku i samych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę Ci, by ten rok 2020 był tylko lepszy i na pewno nie gorszy od poprzedniego. A o Mongolii pisałam już tutaj - https://www.felicjada.pl/p/o-mnie.html
   Niedługo pojawi się cały cykl wpisów o tym pięknym i niezwykłym kraju. :)

   Usuń
 8. Piękne plany. Jestem pod wrażeniem planów nauki języków - też mam ten pomysł, tylko wciąż brak mi czasu. Życzę spełnienia planu w całości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Języki obce zawsze były moją pasją i wielką miłością. To chyba jedyna moja umiejętność, a gdy uczę się i korzystam regularnie, ćwiczę, mówię, piszę, czytam - to jestem w tym dobra. :) Dziękuję i również życzę wspaniałego roku 2020.

   Usuń
 9. Trzymam kciuki, życzę realizacji wszystkich planów, widzę po nich, że to będzie bardzo intensywny rok, to będzie dobry rok :) Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. u mnie im intensywniej, tym większa mobilizacja, motywacja i organizacja. :D

   Usuń
 10. Nigdy jakoś nie przepadałam za robieniem planów, wolę spontaniczność jaką niesie życie. Rozumiem jednak ludzi, którym to poprawia nastrój i daje wiele podparcia. Oby wszystkie Twoje plany się ziściły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spontaniczność to jedno, ja też lubię ją w życiu. Moje plany i cele dotyczą tej sfery, którą chcę rozwijać, by nie stać w miejscu. To sposób na spełnianie marzeń. Bez tego byłoby nudno. Wszystkiego dobrego życzę :)

   Usuń
 11. Trzymam kciuki, aby udało Ci się spełnić wszystkie plany na 2020 :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Felicjada , Blogger