×

Pierwsza rocznica bloga! Nietypowe urodziny...


Witajcie Moi Drodzy!

Zazwyczaj tak się tutaj z Wami nie witam. Jednak tym razem okazja jest szczególna.

Kilka dni temu zorientowałam się, że dokładnie rok temu opublikowałam na blogu pierwszy post, który zmienił całkowicie moją blogową drogę. Chociaż założyłam go znacznie wcześniej, to jednak dopiero teraz prowadzę go regularnie i staje się on powoli miejscem zgodnym z moimi wyobrażeniami. W związku z tym, dzisiejszą datę (5 lutego) można uznać za pierwszą rocznicę działalności bloga. Czyli URODZINY!


Pomyślałam sobie, że jakoś warto to uczcić. W końcu to właśnie w zeszłym roku powróciłam do blogowania. To wtedy zrozumiałam, że to kocham i nie chcę z tym kończyć. Blogowanie jest moją odskocznią od codzienności, metodą na opowieści pasjach, okazją do podzielenia się czymś wyjątkowym z mojego życia. Choć jest to wciąż w powijakach, to powoli się rozwijam. Najczęściej udzielam się w mediach społecznościowych, jednak dbam o to, by być tutaj, pisać recenzje, relacje ze spotkań itp. To blog jest moim miejscem i chcę go tworzyć nie tylko dla siebie, ale także dla Was - moich czytelników.

Ogromnie się cieszę, że jesteście tutaj ze mną. To naprawdę wiele dla mnie znaczy. Chciałabym teraz zrobić takie małe podsumowanie, opowiedzieć ile działo się przez ten rok i jakie mam plany związane z rozwojem Felicjady.


Co udało mi się osiągnąć w roku 2019?
 1. Mam swoją i tylko swoją, wyjątkową i idealnie pasującą nazwę. FELICJADA określa wszystko, co robię, czym się zajmuję. Jest po prostu mną! Nazwa powstała na przełomie maja i czerwca, pomogła mi w tym moja kochana przyjaciółka Justyna i za to jestem jej bardzo wdzięczna. <3 
 2. Po raz pierwszy patronowałam książce. Była to debiutancka powieść Janusza Muzyczyszyna "Mój drugi brzeg". Na swoim fanpage'u zorganizowałam pierwszy konkurs z tej okazji i przyznam, że cieszył się nie najgorszym zainteresowaniem. 
 3. Wtedy rozpoczęłam swoje pierwsze współprace z wydawnictwami, a także z autorami. Przeważnie współpracuję z Grupą Wydawniczą MORGANA i wydawnictwem WasPos. 

Kolejny rok blogowania zaczął się następująco:
 1. Po raz kolejny patronuję Januszowi Muzyczyszynowi. Wspaniałemu pisarzowi, którego poezję i prozę polecam w ciemno. Tym razem premiera nastąpi już w najbliższy piątek 07.02.2020. Powieść o tytule "Droga 88" ponownie została wydana z wydawnictwem WasPos. Oczekujcie nowego konkursu i informacji na moim fanpage'u Felicjada.
 2. Będę patronować innej powieści, o której na razie nie mogę nic więcej zdradzić. Powiem tylko, że zostałam do tego wybrana przez autora i jestem tym faktem zaszczycona. 
 3. Dostaję coraz więcej książek do recenzji od autorów i w ramach współpracy z wydawnictwami. Szczerze przyznam, że już czasami nie nadążam z czytaniem. 

Mam także sporo planów dotyczących mojego blogowania i rozwijania Felicjady. Stworzyłam już częściowo dwa wpisy rozpoczynające nowe cykle i raz w miesiącu będę prezentować Wam coś z zupełnie innej tematyki. Wstępnie moje plany wyglądają tak:
 1. Będzie cykl poświęcony Mongolii i Azji Centralnej - o języku, kulturze, historii, kuchni, ludziach, zwyczajach, muzyce, kinematografii, Czyngis-chanie, mitologiach itp. Nie o wszystkim będę pisać ja, pojawią się także wpisy gościnne. 
 2. Będzie cykl poświęcony Kung Fu i sztukom walki - oprócz informacji ogólnych, będą także wywiady, wpisy gościnne. Mam całą listę tematów przygotowanych i już się nie mogę doczekać, aż będę mogła je publikować regularnie. 
 3. Będę publikować nie tylko recenzje książek, ale także wrażenia z wystaw, wernisaży, opinie na temat sztuki teatralnej, filmów, seriali, a także wpisy o muzyce. Będą się pojawiać nie częściej niż raz na miesiąc (przynajmniej na razie, z czasem zobaczę jak mi się uda).
 4. W drugiej połowie roku pojawi się kolejny cykl, tym razem związany z folklorem polskim, ale nie tylko. Tutaj też mam kilka pomysłów, ale muszę to jeszcze dobrze przygotować i opracować. Dlatego właśnie potrzebuję więcej czasu.

Widzicie zatem, że chciałabym robić na blogu bardzo dużo. Ten ostatni rok uzmysłowił mi, że kocham pisać, a także to, że powinnam na tym właśnie się skupić, to jest moja droga, którą powinnam iść. Dlatego odpuściłam kosmetyki i makijaże, bo chcę rozwijać ten blog, tworzyć treści w pełni związane z tym co znam, kocham i bez czego nie mogę żyć. Poza tym chcę pisać jeszcze lepiej, ciekawiej i w sposób przyciągający czytelników. Rok 2019 był bardzo intensywny, wiele mnie nauczył, dużo pokazał, wiele ode mnie wymagał. Ciekawa jestem co przyniosą kolejne miesiące i lata (oby) blogowania. Mam nadzieję, że nadal będziecie mnie czytać. 


Wierzę, że będziecie ciekawi tego, co chcę Wam zaprezentować na Felicjadzie. Wierzę, że to będzie na tyle atrakcyjne, że zostaniecie tu ze mną na dłużej. :)
Dziękuję za to, że jesteście tu ze mną. Dziękuję, że zaglądacie. Ściskam Was wszystkich bardzo mocno! Oby do następnej rocznicy :)

Felicja


19 komentarzy:

 1. Gratuluję i życzę powodzenia! Masz ciekawe plany :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytam Twoje wpisy z zainteresowaniem - tak dalej! Pozdrawiam....

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję, że tak pięknie Ci się układa to blogowe życie i życzę dalszych sukcesów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne plany i wielkie osiągnięcia i to tylko w rok! Gratuluję, jest czego. Sama wiem jak niełatwa to droga. Patronaty podziwiam, bo wiem jakie to ważne dla promocji literatury!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo się cieszę, że powróciłaś do blogowania. Gratuluję tego pierwszego roku, wszystkich sukcesów i planów. Życzę, żeby wszystko układało się po Twojej myśli. Wielu, wielu czytelników, ogromu tak dobrych, jak do tej pory recenzji :) będę Cię czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję rocznicy i życzę, oby wszystkie plany, związane z dalszym prowadzeniem bloga, spełniły się jak najpiękniej :)
  Pozdrawiam ciepło, Agness:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje! Wspaniałych kolejnych lat blogowania!

  OdpowiedzUsuń
 8. Brawo Felicjo :) gratuluję rocznicy i życzę kolejnych owocnych lat i wielu czytelników :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja myślę, ze możesz do planów dorzucić jeszcze jedną współpracę ;)
  Życzę Ci wytrwałości w prowadzeniu bloga. Niech ten rok to będzie tylko rozbieg do wielkiego sukcesu :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego!Życzę kolejnych twórczych lat blogowania i realizacji wszystkich planów!

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsze urodziny to zawsze emocjonujące dla młodego bloegra. Wszystkiego dobrego na dalszej drodze!
  I spełniania marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wiola Korzeniowskalutego 06, 2020 8:34 AM

  Wszystkiego najlepszego! �� plany na rok następny - piękne! Życzę spełnienia! ��

  OdpowiedzUsuń
 13. Gratuluję pierwszego roku i życzę abyś osiągnęła, co zamierzasz ,a nawet wiele wiele więcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Powodzenia w postanowieniach. Już nie mogę się doczekać nowych wpisów, zwłaszcza tych dotyczących Azji ☺️

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję i życzę ciekawych pomysłów na kolejne wpisy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluję sukcesów i życzę wielu kolejnych :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Felicjada , Blogger